Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Ayia Napa - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Ayia Napa ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva predovšetkým v noci, preto sa tu nachádza veľké množstvo barov, diskoték, a kasín. Najviac ich je možné nájsť na hlavnej triede mestečka. Práve na nej je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické cyperské špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde nájsť veľké množstvo pouličných muzikantov.

V meste je vybudované aj veľmi zaujímavé Múzeum námorníctva, ale aj jedno súkromné múzeum morských živočíchov. Najviac obľúbený je však miestny lunapark a novovybudované vodné centrum s množstvom toboganov a šmýkačiek. Neďaleké Protoras tiež ponúka ideálne možnosti pre zábavu. Rodinám s malými deťmi sa odporúča navštíviť miestne oceánické akvárium, ktoré ukrýva viac ako 400 druhov morských živočíchov.

Samotné historické centrum Ayia Napa ukrýva niekoľko vzácnych pamiatok. Medzi tie najviac navštevované patrí jednoznačne miestny kláštor z roku 1570. Ten bol osídlený mníchmi až do roku 1790.

Ayia Napa poskytuje aj vhodné podmienky pre športové vyžitie. V meste a v jeho letoviskách sú vybudované kvalitné tenisové kurty. Na plážach sa dá vyskúšať aj veľké množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, dobré podmienky pláž vytvára aj pre windsurfing a potápanie.

Ayia Napa a celá oblasť letoviska má dobré spojenie aj s okolitým svetom, od medzinárodného letiska v Larnace je letovisko vzdialené zhruba hodinu cesty.

Ayia Napa ponúka veľa možností pre trávenie voľných chvíľ, okrem bohatého nočného života, je možné v stredisku nájsť aj zaujímavé okolie. Ayia Napa je teda ideálnym miestom pre rodinnú, ale aj aktívnu dovolenku.