Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Ayia Napa - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Ayia Napa a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.

Len pár kilometrov smerom na sever sa nachádza mestečko Protaras. Už v samotnom centre mesta, je možné navštíviť veľa pamiatok. Na malom vŕšku stojí starý kostolík zasvätený sv. Eliášovi, z ktorého je krásny výhľad. Pobrežie Protarosu je bohaté na skalnaté útvary a morské jaskyne. Okrem toho sa musí každý návštevník pokochať pohľadmi na staré veterné mlyny.

Zaujímavý je aj výlet do Cape Greco – jedno z najkrajších miest na celom Cypre. Cape Greco je Národný park, ktorý ukrýva viac ako 300 vzácnych rastlinných druhov. Je ideálnym miestom pre turistiku. Cape Greco ponúka aj krásne výhľady na celé okolie.

Zhruba 20 km smerom na sever od letoviska Ayia Napa, sa nachádza známa Femagusta. Staré centrum tohto mesta je obohnané starými benátskymi hradbami, ktorých súčasťou je aj hrad Othello z 13. stor.. Za zmienku stojí aj katedrála sv. Mikuláša. Avšak, najviac sa turistom odporúča archeologické nálezisko Salamis, ktoré je vzdialené zhruba 10 km severne od Famagusty. Toto starobylé miesto, ktoré bolo vystavané niekedy okolo roku 709 pred n. l., patrilo medzi desať kráľovských miest na Cypre. Archeologický výskum prebieha nepretržite už od 19. stor. a stále nie je kompletne dokončený. Turisti majú možnosť prehliadnuť si románsku baziliku zo 4. stor., divadlo pre 15 000 divákov či staroveké kúpele a gymnázium.

Určite sa oplatí urobiť si krátky výlet aj do okolitých stredísk.