Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Famagusta - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Famagusta ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva predovšetkým v noci, preto sa tu nachádza veľké množstvo barov, diskoték, a kasín. Najviac ich je možné nájsť na hlavnej triede mestečka a pri plážovej promenáde. Práve tam je možné nájsť aj veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické cyperské špeciality. Počas letnej turistickej sezóny nájdete v uličkách mesta aj pouličných muzikantov.

Centrum Famagusty ukrýva aj stredoveký hrad, ktorý je pomenovaný Othello. Práve táto Shakespearova hra sa totiž odohráva vo Famaguste. Historické centrum mesta a jeho okolie sa usiluje o to, aby bolo zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Turisti by nemali vynechať návštevu mešity Lala Mustafa Pasa Cami z konca 13. stor.. a tiež by mali nahliadnuť do štvrte Varosha. Práve tu bývali v minulosti cyperskí Gréci, ktorý sa v roku 1974 zo štvrti odsťahovali a dodnes sa nevrátili. Ich domy, obchody a dokonca aj ulice sú však stále v tom istom stave ako ich nechali pri odchode. Okrem toho poskytuje mesto ideálne okolie pre výlety.

Famagusta poskytuje výborné možnosti aj pre športové aktivity. V meste sídli jeden z najznámejších cyperských futbalových klubov. Na plážach sa dá vyskúšať aj veľké množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, dobré podmienky pláž vytvára aj pre windsurfing a potápanie.

V meste je aj niekoľko múzeí a galérii. Turistom sa však odporúča zájsť do neďalekého Protorasu, kde sídli veľké morské akvárium.

Famagusta má dobré spojenie aj s okolitým svetom, od medzinárodného letiska v Larnace je letovisko vzdialené zhruba hodinu cesty.

Famagusta je ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku. Odporúča sa najmä mladším návštevníkom, no aj rodiny s malými deťmi si tu nájdu svoje.