Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Kissonerga - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Kissonerga ponúka svojim návštevníkom služby na veľmi dobrej úrovni. Dedinka ožíva aj v noci, nachádza sa tu niekoľko desiatok barov, diskoték, reštaurácií a kaviarní. Všetky služby je možné nájsť na hlavnej triede, kde je niekoľko obchodov, predovšetkým so suvenírmi, a tiež niekoľko reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické cyperské špeciality. Tí, ktorí majú radšej bohatší nočný život, by mali navštíviť okolité letoviská ako Paphos či Coral Bay.

Kissonerga ponúka aj niekoľko zaujímavostí. Medzi najvýznamnejšie jednoznačne patrí miestny kostol, ktorý uchováva ikony z roku 1755.

Na plážach sa dá vyskúšať veľké množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie a potápanie. Tým, ktorý túžia po zábave, sa odporúča, aby navštívili vodný park v neďalekom Paphose. Práve v ňom sa nachádza nespočetne veľa taboganov a šmykľaviek, preto je to ideálne dovolenkové miesto pre rodiny s malými deťmi. Okrem iného ponúka Coral Bay vhodné podmienky aj pre jachting, windsurfing a plachtenie. V Coral Bay je vybudované aj golfové ihrisko. Nemenej zaujímavé sú aj vychádzky na koňoch.

Výborné je aj dopravné spojenie s okolitým svetom. Zabezpečuje ho medzinárodné letisko, ktoré je vzdialené len pár kilometrov od mesta a cesta z letiska do centra trvá len pár minút. Medzi Kissonergou, PaphosomCoral Bay premáva pravidelná autobusová linka.

Letovisko je ideálne pre pokojnú dovolenku. Ruch je tu menej značný ako v okolitých letoviskách ako Coral Bay či Paphos. Preto je Kissonerga odporúčaná najmä rodinám s malými deťmi či manželským párom, ktorí chcú prežiť nerušenú dovolenku.