Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Larnaca - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Larnaca, klikni

Letovisko Larnaca je tretím najväčším mestom na Cypre a zároveň aj najväčším mestom v celej východnej časti ostrova. Larnaca je turistickým, kultúrnym a priemyselným centrom celej oblasti.

Larnaca je situovaná na juhu krajiny a má dobré dopravné spojenie s celým ostrovom a vďaka medzinárodnému letisku aj s európskymi metropolami.

Larnaca má pomerne bohatú históriu. Pôvodne bolo mesto založené Feničanmi v 9 stor. pred n. l.. a pomenovali ho ako Kítion. Larnaca sa stala významným obchodným prístavom Stredomoria a tento štatút si udržala až dodnes. Význam mesta pomaly začal upadať až od 15. storočia. Veľký rozvoj Larnacy nastal až po roku 1974, keď sa pri stredisku vybudovalo medzinárodné letisko, ktoré slúži dodnes pre celú južnú časť ostrova. V druhej polovici 20. storočia bolo v Larnace objavených viacero vzácnych archeologických nálezov, je jedným z najvýznamnejších neolitických nálezísk východného Stredomoria a je chránené organizáciou UNESCO.

Larnaca je aj významné ťažobné a priemyselné centrum ostrova. V okolí mesta sa ťaží ropa a zemný plyn, Larnaca je aj druhý obchodný prístav Cypru.

Larnaca ponúka ideálne podmienky pre aktívnu dovolenku. Návštevníkom ponúka tie najlepšie služby, je možné tu nájsť všetky druhy ubytovania, vo všetkých kategóriách. V celej Larnace je možné ubytovať až viac ako 9000 dovolenkujúcich. Najväčšia koncentrácia hotelových komplexov je pozdĺž zátoky Larnaca Bay, popri plážovej promenáde. Larnaca je aj významným kultúrnym centrom, mesto je známe predovšetkým vďaka svojim festivalom. Letovisko je teda ideálnym miestom pre dovolenku na Cypre.