Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Larnaca - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Svetoznáme letovisko Larnaca ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva predovšetkým v noci, preto sa tu nachádza veľké množstvo barov, diskoték, a kasín. Najviac ich je možné nájsť na známej promenáde Finikoudés, v časti Mackenzie, ktorá lemuje miestnu pláž. Práve na nej je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické cyperské špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde a v historickom centre nájsť veľké množstvo pouličných muzikantov.

Larnaca je skutočným kultúrnym centrom. Známe sú predovšetkým miestne festivaly. Okrem divadiel a pouličných umelcov, je možné navštevovať koncerty alebo rôzne kultúrne inštitúcie ako napr. miestne múzeá. Najznámejšie a viacej navštevované je Archeologické múzeum, v ktorom sú výstavné vzácne sarkofágy, ktoré sa našli pri vykopávkach. Nemenej zaujímavé však je aj Múzeum Pieroovej nadácie. Toto múzeum sa snaží o zmapovanie celej histórie mesta, od praveku až po stredovek. Tiež je možné navštíviť kino.

Priamo v meste sa nachádzajú pláže, ktoré dokážu uspokojiť potreby dovolenkárov. Miestne pláže boli dokonca ocenené Modrou vlajkou – cena za čisté prostredie. Celková dĺžka pobrežia a pláží je až neuveriteľných 25 km. Tým, ktorí obľubujú pokojnejšie pláže, sa odporúča navštíviť zabudnutejšie zátoky a pláže v menších, susedných letoviskách. Snáď najkrajšie pláže sú situované v turistickej oblasti Dekelia. Na plážach sa dá vyskúšať veľké množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie a potápanie. Okrem iného ponúka Larnaca aj vhodné podmienky aj pre jachting a plachtenie. Miestny prístav využíva stovky lodí. Dobré podmienky v meste nájdeme aj pre jazdectvo

Výborné je aj dopravné spojenie s mestom. Medzinárodné letisko je vzdialené zhruba 5 km južne od mesta a cesta z letiska do centra trvá len pár minút. Do mesta vedie aj diaľnica.

Larnaca ponúka ideálne podmienky pre aktívnu dovolenku. Návštevníkom ponúka tie najlepšie služby, je možné tu nájsť všetky druhy ubytovania, vo všetkých kategóriách. V celej Larnace je možné ubytovať až viac ako 9000 dovolenkujúcich. Najväčšia koncentrácia hotelových komplexov je pozdĺž zátoky Larnaca Bay, popri plážovej promenáde. Letovisko je teda ideálnym miestom pre dovolenku na Cypre.