Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Larnaca - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Larnaca a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Už v samotnom centre mesta, je možné navštíviť veľa pamiatok.

Pomenovanie Larnaca v preklade znamená „sarkofág“. Toto meno bolo odvodené od množstva sarkofágov a hrobov, ktoré boli v meste a jeho okolí ponachádzané. Jeden z týchto hrobov dokonca podľa povesti patril aj Lazarovi, ktorý bol vzkriesený Kristom. Dnes sú všetky vzácne sarkofágy vystavané v miestnom Archeologickom múzeu. V meste je tiež možné nájsť niekoľko mešít, kostolíkov, za návštevu stojí aj mešita Grand Mosque.

Snáď najznámejšou pamiatkou v okolí Larnacy je neolitické sídlisko v Choirokoitii. To bolo osídlené v období medzi 7. a 4. storočím pred Kristom je jednou z najvýznamnejších pamiatok Stredomoria. Miestne ruiny a vykopané artefakty opäť vrhli viac svetla do objasňovania evolúcie človeka. Keďže doposiaľ bola odkrytá iba časť náleziska, Choirokoitii ostáva jednou z kľúčových oblastí archeologického bádania. Archeologická oblasť bola zaradená do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.

Nemenej zaujímavé je aj Slané jazero, ktoré sa nachádza medzi medzinárodným letiskom a mestom Larnaca. Toto jazero v letných mesiacoch kompletne vysychá a v zime sa zase stáva útočiskom ohrozených vtáčích druhov a kolónii plameniakov. Okrem významnej ornitologickej rezervácie tu je možné tiež vidieť posvätné miesto Hala Sultan. Jedná sa o hrob, v ktorom sú údajne uložené pozostatky tety proroka Mohameda.