Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Limassol - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Limassol a jeho okolité strediská ponúkajú svojim návštevníkom služby na veľmi dobrej úrovni. Mesto ožíva predovšetkým v noci, nachádza sa tu veľké množstvo barov, diskoték, reštaurácií a kaviarní. Všetky služby je možné nájsť priamo v centre, kde sa nachádza veľa obchodov, supermarketov a tiež veľa reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické cyperské špeciality. V meste je možné nájsť aj väčšie obchodné strediská.

Limassol ponúka aj výborné podmienky pre športové aktivity. Okrem kvalitných cvičísk je možné navštíviť zápasy miestneho, veľmi obľúbeného futbalového klubu alebo aj volejbal či basketbal. Na plážach sa dá vyskúšať veľké množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie a potápanie.

Letovisko je aj významné kultúrne centrum. V meste sa nachádza niekoľko múzeí. Jedno sídli v starom, stredovekom hrade a ponúka expozície keramiky, zbraní a skla. Obľúbené je však aj miestne múzeum ľudového umenia. To zhromažďuje výrobky cyperského obyvateľstva ako napr. drevorezby, tradičné odevy či šperky. Obsahuje viac ako 500 zaujímavých exponátov. Archeologické múzeum zase ponúka k videniu pamiatky z neolitického obdobia a rímskej nadvlády.

Pre turistov sú atraktívne aj miestne festivaly. Každoročne sa koná karneval, festival vína, Shakespearovské slávnosti, festival antickej drámy, ...

Limassol je najväčší prístav (má dokonca dva: starý a nový) na celom Cypre a zároveň aj jeden z najväčších v celom Stredozemnom mori. V okolí mesta sa pestuje veľa citrusov a hrozna. Známe je aj tunajšie víno, ktoré sa vyváža do celého sveta. V obchodnom prístave je teda veľmi rušno.

Letovisko ponúka teda ideálne podmienky pre aktívnu dovolenku. Je tu vybudovaná kvalitná sieť hotelových komplexov, ale aj menších turistických zariadení. V Limassole je možné nájsť snáď všetko, čo pre kvalitnú dovolenku človek potrebuje. Preto stredisko navštívi každoročne tisíce turistov.