Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Limassol - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Limassol ponúka ideálne podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Už samotné mesto ponúka k videniu veľa pamiatok. Snáď najnavštevovanejší je stredoveký hrad (jeden z 9 na celom ostrove) Kolossi. Vystavaný bol v roku 1 000, ešte za čias byzantskej nadvlády. Od 18. storočia hrad neslúžil ako pevnosť, ale ako väzenie. Dnes funguje ako múzeum, s veľkou zbierkou. Ponúka expozície keramiky, zbraní a skla. Z hradu je tiež pekný výhľad na celé okolie.

Zhruba 20 km od Limassolu sa nachádza jedno z najnavštevovanejších miest na celom Cypre – archeologická lokalita Kourion. Práve tu je možné vidieť starý amfiteáter z 2. stor. pred n. l.. či baziliku z 5. stor., ktorá dokazuje vplyv kresťanstva na túto oblasť. Okrem toho sa v Kourione nachádza aj krásna pláž. Neďaleko od mestečka je situovaný aj starý štadión z 2. stor. a chrám Apollona Hylata – ochrana cyperských lesov.

Keďže verejná doprava nepremáva pravidelne, autobusy sú väčšinou v zlom stave a sú nepohodlné, odporúča sa turistom prenajať si automobil. Potom je možné vyraziť aj do vzdialenejších dediniek a miest. Jedným z takýchto dediniek je Pitsilia, ktorá je vystavaná na úpätí kopca. Práve táto dedinka má zachovanú typickú vidiecku architektúru, charakteristickú pre túto oblasť.

Milovníkom turistiky sa zase oplatí navštíviť hory Troodos. Pohorie skrýva nádherné vodopády, vzácnu flóru – najmä orchidey a ponúka aj nádherné výhľady. Tiež sa tu pestuje hrozno, z ktorého sa robí veľmi kvalitné víno, vyvážané do celého sveta.