Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Paphos - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Paphos, klikni

Letovisko Paphos je jedno z najviac navštevovaných na celom Cypre. Je situované v juhozápadnej časti ostrova.

Mesto má bohatú históriu. Paphos je obývaný už od mladšej doby kamennej. Miestni obyvatelia vyznávali Afroditin kult a iné pred-helénske božstvá. Práve na tomto mieste sa podľa legendy z morskej peny zrodila krásna a mocná Afrodita. Mykénčania jej vzdali hold stavbou chrámu v 12. storočí p. n. l.. Početné rozvaliny domov, palácov, amfiteátrov, pevností a hrobiek sú nezvratným dôkazom o historickej výnimočnosti tejto oblasti. Miestne mozaiky sa radia k jedným z najkrajších na svete. Starobylé historické centrum Paphosu je dokonca zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Dnes je Paphos moderné mesto, pričom si ako jedno z mála letovísk na Cypre zanechalo svoju pôvodnú tvár. Býva v ňom viac ako 47 tisíc ľudí. Od druhej polovice 20. storočia je obľúbeným letoviskom všetkých turistov, ktorí na Cyprus prichádzajú nájsť pokoj a nádherné pamiatky.

Výborné je aj dopravné spojenie s mestom. Medzinárodné letisko je vzdialené len pár kilometrov od mesta a cesta z letiska do centra trvá len pár minút.

Paphos je aj významným prístavom a ekonomickým a turistickým centrom celej oblasti. Vhodné podnebie sa stalo základom pre pestovanie banánov.

Paphos ponúka návštevníkom tie najlepšie podmienky pre aktívnu dovolenku. V meste je možné nájsť snáď všetko, čo dovolenkár potrebuje. Od bánk, obchodov a reštaurácii, až po múzea či vodný park. V letovisku sú vybudované hotely všetkých kategórii. Paphos má aj zaujímavé okolie, ktoré je ideálne pre atraktívny výlet.