Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Paphos - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Svetoznáme letovisko Paphos ponúka svojim návštevníkom tie najlepšie služby. Mesto ožíva predovšetkým v noci, preto sa tu nachádza veľké množstvo barov, diskoték, reštaurácií a kaviarní. Plážová promenáda sa začína pri tureckej pevnosti a vedie pozdĺž celého letoviska. Na nej je možné nájsť veľké množstvo obchodov a reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické cyperské špeciality. Počas letnej turistickej sezóny je možné na promenáde a v historickom centre nájsť veľké množstvo pouličných muzikantov.

Milovníci histórie určite ocenia miestne Archeologické múzeum, v ktorom sa nachádzajú vzácne sošky, mince, keramika, ktorá bola nájdená pri archeologických vykopávkach mesta. Samotné mesto predstavuje spleť malých a úzkych uličiek, starých, historických budov. Starobylé historické centrum Paphosu je dokonca zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Určite sa oplatí navštíviť miestne slávne mozaiky, divadlo Odeon či kresťanské katakomby, ktoré sú ukryté v hore Fabrica

Priamo v meste sa nenachádzajú pláže, ktoré by dokázali uspokojiť potreby dovolenkárov. Preto je nutné za plážami cestovať do blízkeho okolia mesta, odporúča sa vybrať do letoviska Coral Bay. Na plážach sa dá vyskúšať veľké množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie a potápanie. V Paphose je vybudovaný aj obľúbený vodný park Afrodita. Práve v ňom sa nachádza nespočetne veľa taboganov a šmykľaviek, preto je to ideálne dovolenkové miesto pre rodiny s malými deťmi. Okrem iného ponúka Paphos vhodné podmienky aj pre jachting a plachtenie. Miestny prístav stráži opevnená pevnosť.

Výborné je aj dopravné spojenie s mestom. Medzinárodné letisko je vzdialené len pár kilometrov od mesta a cesta z letiska do centra trvá len pár minút. Do mesta vedie diaľnica.

Paphos ponúka návštevníkom tie najlepšie podmienky pre aktívnu dovolenku. V meste je možné nájsť snáď všetko, čo dovolenkár potrebuje. Od bánk, obchodov a reštaurácii, až po múzea či vodný park. V letovisku sú vybudované hotely všetkých kategórii. Paphos má aj zaujímavé okolie, ktoré je ideálne pre atraktívny výlet.