Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Famagusta - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Famagusta a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Už v samotnom centre mesta, je možné navštíviť veľa pamiatok. To je obohnané benátskymi hradbami, ktorých súčasťou aj známy hrad Othello z 13. stor.. Za zmienku stojí aj katedrála sv. Mikuláša. Avšak, najviac sa turistom odporúča archeologické nálezisko Salamis, ktoré je vzdialené zhruba 10 km severne od Famagusty. Toto starobylé miesto, ktoré bolo vystavané niekedy okolo roku 709 pred n. l. , patrilo medzi desať kráľovských miest na Cypre. Archeologický výskum prebieha nepretržite už od 19. stor. a stále nie je kompletne dokončený. Turisti majú možnosť prehliadnuť si románsku baziliku zo 4. stor., divadlo pre 15 000 divákov či staroveké kúpele a gymnázium.

Zaujímavý je aj výlet do Cape Greco – jedno z najkrajších miest na celom Cypre. Cape Greco je Národný park, ktorý ukrýva viac ako 300 vzácnych rastlinných druhov. Je ideálnym miestom pre turistiku. Cape Greco ponúka aj krásne výhľady na celé okolie.

Severne od Famagusty sa nachádza aj kostol Apoštola Varnavasa, ktorý bol vystavaný, aby pripomínal pobyt sv. Pavla a Barnabáša.

Atraktívna je aj návšteva pobrežia letoviska Protaros. To je bohaté na skalnaté útvary a morské jaskyne. Okrem toho sa musí každý návštevník pokochať pohľadmi na staré veterné mlyny.

Určite sa oplatí urobiť si krátky výlet aj do okolitých stredísk ako napr. Ayia Napa, kde sa nachádza starý kláštor alebo Paralimni. Krásna je aj dedinka Bogazi, ktorá je od Famagusti vzdialená 24 km.