Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Kissonerga - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Kissonerga a jeho okolie ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu.

Len 6 km južne od mesta sa nachádza svetoznáme Paphos. Už v samotnom historickom centre, ktoré je zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO, je možné navštíviť veľa pamiatok. Len 6 km južne od mesta sa nachádza svetoznáme Paphos. Už v samotnom historickom centre, ktoré je zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO, je možné navštíviť veľa pamiatok. Mesto má bohatú históriu. Paphos je obývaný už od mladšej doby kamennej. Miestni obyvatelia vyznávali Afroditin kult a iné pred-helénske božstvá. Práve na tomto mieste sa podľa legendy z morskej peny zrodila krásna a mocná Afrodita. Mykénčania jej vzdali hold stavbou chrámu v 12. storočí p. n. l.. Početné rozvaliny domov, palácov, amfiteátrov, pevností a hrobiek sú nezvratným dôkazom o historickej výnimočnosti tejto oblasti. Predovšetkým je nutné vidieť slávne paphoské mozaiky. Boli objavené až v roku 1962, no archeológovia datujú ich vznik do obdobia 4. storočia. Nachádzajú sa v troch domoch: v Aenovom dome, Théseovom dome a najväčší počet je možné nájsť v Dionýsovom dome. Téma mozaiok pochádza z rímskej mytológie, stvárnenie je kresťanské. Obľúbená je aj návšteva divadla Odeon, kresťanské katakomby, ktoré sú ukryté v hore Fabrica.

Okrem toho sa odporúča urobiť si malý výlet k majáku, ktorý tu po sebe zanechali Briti. Určite sa oplatí navštíviť aj Kráľovské hory, ktoré sa vypínajú na západnom okraji mesta Paphos. Práve tam boli objavené hrobky z 3 storočia pred n. l.. Turisti majú možnosť nahliadnuť do archeologického komplexu, kde nájdu pohrebné paláce so stĺpmi či podzemné hrobky vytesané do skál.

Nemenej zaujímavá je aj križiacka pevnosť Sarandá Kolónes, čo v preklade znamená 40 stĺpov. Pevnosť bola vystavaná z 12. storočia a bola zničená silným zemetrasením.

Veľmi romantický výlet je možné uskutočniť ku neďalekému Cape Lara, kde je možné vidieť hviezdicové korytnačky.

Neďaleko Kissonergy je možné naraziť na tzv. Krištáľovú zátoku v Coral Bay.