Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Limassol - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Limassol, klikni

Limassol je druhé najväčšie mesto na celom Cypre. V súčasnosti v ňom žije až 176 tisíc obyvateľov. Nachádza sa na južnom pobreží Cypru, pri zálive Akrotiri. Limassol je významné turistické, kultúrne, priemyselné a tranzitné centrum celého ostrova. Dokonca je sídlom univerzity.

Limassol má veľmi bohatú históriu, o ktorej svedčia aj dodnes zachované pamiatky. Archeologický prieskum objavil pozostatky staré až 2000 rokov pred Kristom. Limassol bol postavený medzi dve starobylé mestá: Amathus a Kourion. Počas krížových výprav mesto navštívil aj kráľ Richard Levie srdce. Neskôr bolo mesto pripojené k Byzantskej ríši, bolo pripojené k Ottomanskej ríši a nakoniec ku kráľovstvu Veľkej Británie.

Limassol je najväčší prístav (má dokonca dva: starý a nový) na celom Cypre a zároveň aj jeden z najväčších v celom Stredozemnom mori. V okolí mesta sa pestuje veľa citrusov a hrozna. Známe je aj tunajšie víno, ktoré sa vyváža do celého sveta. V obchodnom prístave je teda veľmi rušno.

Limassol je veľmi kozmopolitné mesto, ktoré v letných mesiacoch žije čulým turistickým ruchom. Zaujímavé a známe sú aj miestne festivaly.

Letovisko ponúka teda ideálne podmienky pre aktívnu dovolenku. Je tu vybudovaná kvalitná sieť hotelových komplexov, ale aj menších turistických zariadení. V Limassole je možné nájsť snáď všetko, čo pre kvalitnú dovolenku človek potrebuje. Preto stredisko navštívi každoročne tisíce turistov.